JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE

Już od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad ruchu drogowego. Dlatego, 19 września do przedszkola przyjechała gościnnie pani sierżant sztabowa Dominka Rozbicka, z Wydziału Prewencji komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim, aby wesprzeć nas swoją wiedzą i doświadczeniem. Przedstawiała dzieciom sposoby prawidłowego przechodzenia przez ulicę, poruszania się rowerem. Przypomniała o konieczności zakładania elementów odblaskowych. Przedszkolaki wykazały się sporą wiedzą i znajomością przepisów drogowych.

Pogadanka zakończyła się wyjściem całej grupy przedszkolnej na ulicę, gdzie razem z p. policjantką uczyły się przechodzenia przez ruchliwą jezdnię, w miejscu do tego przeznaczonym, czyli na pasach.

Po powrocie do przedszkola dzieci pożegnały się z przemiłym gościem.

Mamy nadzieje, że nauka zasad „Jak być bezpiecznym na drodze” zostanie na zawsze w pamięci wychowanków przedszkola.

L. Wierzbicka